Kursy stylizacji i fotografii kulinarnej

  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Email

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych prowadziłam w Magazynie a potem Dużym Formacie Gazety Wyborczej swoją autorską rubrykę kulinarną „Uczta Wegetariańska”. Tam po raz pierwszy zetknęłam się z fotografią kulinarną i całym procesem jej powstawania. Odpowiednie studio, sprzęt fotograficzny i oświetleniowy tak duży, że nie mieści się do osobowego samochodu, profesjonalni fotografowie, styliści, oświetleniowcy, dużo niezrozumiałego żargonu branżowego i ..efekty niewspółmierne do całego zamieszania. I choć potem spotkałam tam wspaniałego człowieka (Arku wielkie dzięki za parę lat naprawdę dobrej współpracy)  wszystko to na długo zniechęciło mnie do własnych prób. Szczególnie, że na większość moich propozycji słyszałam odpowiedź „to niemożliwe, nie mamy odpowiedniego sprzętu, lub lampy, lub oprogramowania komputerowego, lub…”.6953052937_4a29b6952c_z-tile

Oto jestem ze swoim amatorskim aparatem, jednym-jedynym obiektywem, wiecznie psującym się statywem i światłem słonecznym zamiast profesjonalnych lamp. Wystarczyło zmienić podejście i szerzej otworzyć umysł a niemożliwe stało się możliwe.Wreszcie zrozumiałam (szkoda, że po tak wielu latach):
To nie drogi sprzęt robi dobre zdjęcia lecz dobry fotograf który za tym sprzętem stoi.

IMG_6732-tile

Z takim falstartem swoją prawdziwą przygodę z fotografią zaczęłam dopiero 2 lata temu. Nie licząc pomocy 2 osób- jestem samoukiem. Pierwsza to przyjaciel (Wojtku -wielkie dzięki!) który w ciągu 2 godzin pokazał mi jak obsługiwać aparat (wtedy nawet jeszcze nie lustrzankę) i wyjaśnił podstawy fotografii (co to jest ekspozycja, balans bieli, przesłona itd.). Te cenne 120 minut pomogło mi zrobić pierwszy najważniejszy krok tzn. uwierzyć, że sam proces fotografowania jest bardzo prosty- magię tworzy dopiero osoba, która sprzęt obsługuje.Do świata magii  zabrała mnie druga osoba- moja największa inspiracja fotograficzna-Laksmi z www.purevege.com.  Przez 2 dni pokazała mi jak sama fotografuje, stylizuje i obrabia wykonane zdjęcia (wg. mnie robi to najlepiej w świecie!).
I tyle mojej bezpośredniej nauki od innych. Reszta została osiągnięta przez setki godzin żmudnej pracy z aparatem, metodą prób i błędów oraz szukania interesujących mnie informacji i  kontaktu z osobami o podobnej pasji w internecie.
Czy byłabym tutaj gdzie jestem z moją fotografią, gdyby nie te 2 osoby, które osobiście przekazały mi swoją wiedzę? Moim zdaniem nie, a przynajmniej nie dotarłabym tutaj tak szybko. Ten krótki czas spędzony z nimi otworzył mi drzwi do własnych poszukiwań fotograficznych, dał odpowiednią wiedzę (często bardzo prostą) na początek drogi.

kursy fotografii kulinarnej

To własnie proponuję na swoich kursach fotograficznych: skondensowaną i prostą wiedzę jak w domowych warunkach (nie posiadając zbyt profesjonalnego sprzętu) stworzyć piękną fotografię kulinarną.

Nie wykonam całej żmudnej pracy za Ciebie, nie wyuczę zawodu fotografa, nie dam jedynej gotowej recepty. Za to:

Pomogę uwierzyć w siebie, odkryć prostotę fotografii kulinarnej. Przekażę tylko tą wiedzę która jest praktyczna i niezbędna. Pokaże jak odkryć swój własny styl, opowiem o znaczeniu stylizacji, o drobiazgach które często decydują o sukcesie lub porażce. Jednym słowem- dzieląc się całą swoją wiedzą i doświadczeniem- pomogę otworzyć Ci drzwi do świata fotograficznej magii.

kursy fotografii kulinarnej

Najlepiej uczy się (wg. mnie) robiąc coś razem. Dlatego moje kursy to nie wykłady ale dyskusje przy wspólnie wykonywanych sesjach lub omawianiu zdjęć kursanta. Podczas wspólnej pracy i rozmowy wiedza przekazywana jest automatycznie , problemy rozwiązywane na bieżąco a odpowiedzi na pytania udzielane w praktyczny sposób.

Przy takiej formie nauki najlepiej sprawdza się metoda jeden do jednego- i takie kursy właśnie proponuję. Każdy z Was jest na innym etapie nauki fotografii, jedni potrzebują krótkiego wykłady na temat podstaw inni mają go już dawno za sobą . W grupie marnujemy nawzajem swój cenny czas. Zajęcia indywidualne są wydajniejsze, można dostosować je do swoich oczekiwań i wymagań.

Kurs indywidualny 5-godzinny  to koszt 550 PLN.
Na życzenie klienta istnieje możliwość przeprowadzenia kursu
2-osobowego (koszt 420zł/osobę) lub 3-osobowego (koszt 350zł/osobę),
pod warunkiem, że klient sam zorganizuje grupę.

Intensywny 2-dniowy- indywidualny kurs (łącznie 14 godzin)- cena 1100zł
najefektywniejsza forma nauki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych

 
Kursy odbywają się w moim domowym studiu fotograficznym pod Warszawą. Dobrze jeśli kursanci posiadają swój własny sprzęt fotograficzny (wystarczy aparat i statyw) choć nie jest to niezbędne.

Jeśli jesteś zainteresowana którymś z kursów wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się w celu ustalenia Twoich oczekiwań co do programu i terminu kursu.
Captcha image for Custom Contact Forms plugin. You must type the numbers shown in the image