Akacja w tempurze

kwiaty akacji w tempurze Jakie kwiaty lubię?-wszystkie.  Najbardziej jednak te jadalne: fiołki, bratki, róże, nasturcje, nagietki, jaśmin, kwiaty dyni, cukinii, brokułów, ogórecznika. Lecz najbardziej-najbardziej KWIATY AKACJI. Miód akacjowy to mój ulubiony a kwiaty akacji w najlepszej fazie kwitnienia smakują właśnie jak on. Z kwiatów akacji można robić konfiturę jak z płatków róż, można urozmaicać nimi sałatki. Moja serdeczna przyjaciółka robi z ich dodatkiem racuchy. Ja smażę całe kwiaty w tempurze i wychodzi z tego wykwintna i oryginalna przekąska.  akacja w tempurze
Akacja kwitnie z reguły około 10-14 dni, z czego 3-4 dla zbiorów są najważniejsze. Kiedy kwiaty akacji są najsmaczniejsze wiedzą najlepiej pszczoły. Jeśli spojrzysz na drzewo i widzisz wokoło mnóstwo uwijających się owadów znaczy to, że na ciebie również nadszedł czas. Pszczoły zbierają nektar i pyłek, ty zbierasz całe gałązki kwiatów jednak wszystkim nam chodzi o to samo o słodycz i aromat. Jeśli przechodząc obok kwitnącego drzewa (szczególnie wieczorem) musisz się zatrzymać- bo zapach jest tak intensywny i upajający- znaczy to że,  właśnie jest odpowiedni czas aby zrywać kwiaty do tego przepisu.
kwitnąca akacja
Tak samo ważne jak pora jest miejsce zbiorów. Akacji jak wszystkich jadalnych kwiatów nie można zbierać byle gdzie. Kwiaty idealnie chłoną i zbierają z powietrza wszystkie zanieczyszczenia. Dlatego po kwiaty akacji chodzi się do lasu lub na dzikie łąki. Zdecydowanie odradzam zbieranie kwiatów przy drogach czy parkingach. Nie polecam również parków gdzie drzewa mogą być opryskiwane środkami ochrony roślin. Najlepiej posadzić akację we własnym ogrodzie, rośnie bardzo szybko i nie wymaga zbyt wiele pielęgnacji. Wręcz przeciwnie, trzeba przed jej ekspansją chronić inne rośliny.
akacja w tempurze

3 Komentarzy Akacja w tempurze

  1. Joanna

    Objechalam juz pol mojej wsi w poszukiwaniu akacji i bez skutku. Widzialam pare drzew ale rosly przy drodze wiec sie nie nadja. Ale sie nie poddaje, musze konecznie to zrobic! Zdjecia sa boskie!!!

    Odpowiedz
  2. Joanna

    Kinga, w koncu znalazla kwiat akacji i zrobilam ta tempure. Cudowna!!! Moja corka sie zajadala! Takze ten deser zrobil duza furore na kolacji ze moimi znajomymi. Napisalam takze post na moim blogu, oczywiscie Ty jestes tam uznana:) http://naturallyjoanna.com/2014/06/12/locust-flower-tempura-kwiat-akacji-w-tempurze/ W sumie moje zdjecia nie cekawie wyszly bo robilam je wieczorem a poznie to juz nie mailam czasu aby jeszcze raz robic. Dziek wielki!!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *