Kolejne wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotografii kulinarnej

     Witam serdecznie i uprzejmie informuję, że właśnie zostałam wyróżniona  w ogólnoświatowym konkursie fotografii kulinarnej FOOD PHOTOGRAPHER OF THE YEAR w prestiżowej kategorii FOOD STYLIST.  A dokonało się to za sprawą tej nietypowej sesji, którą wykonałam do marcowego wydania magazynu Weranda. 

     Pomysł na sesję, której tłami będą wielkie akwarele przedstawiające warzywa z których prezentowane na nich dania powstały- chodził za mną już parę lat. W 2017 roku użyłam podobnego konceptu dla jednego z moich klientów ale wtedy nie byłam z niego do końca zadowolona.

    Pomysł więc chodził ze mną przez lata. (Czy też tak macie, że niezrealizowane pomysły chodzą z Wami wszędzie dopominając się o wprowadzenie w życie???) Aż przyszedł czas i znalazły się osoby, które mogły pomóc mi w realizacji. Czyli namalować tła wg moich projektów. Wśród licznych talentów danych mi przez Boga, tego niestety nie dostałam- nie potrafię rysować, malować czy nawet ładnie pisać (już teraz wiecie dlaczego jestem fotografem :). Mam za to duży talent do proszenia o pomoc i znajdowania ludzi, którzy chcą i potrafią wesprzeć mnie w realizacji moich marzeń 🙂 

     Przy tym projekcie swoim talentem wsparły mnie 2 artystki. Jednak to moja serdeczna przyjaciółka Agnieszka Nowak- która namalowała dla mnie awokado, ogórki i dymkę oraz druga Karina Jaźwińska- która wykonała akwarelę z buraczkiem, marchewką i rucolą. Dziękuję Wam dziewczyny bardzo serdecznie. Bez Was ta sesja by nie zaistniała. 

    Dziękuję również mojej nieocenionej asystentce Renacie Mogilewskiej, która dzielnie pomagała mi przy realizacji tej sesji- bez Ciebie już dawno bym oszalała i zrezygnowała z tej pracy- twoja pomoc zawsze jest nieoceniona. 

    A was moi czytelnicy- jeśli chcecie poznać przepisy na prezentowane dziś dania- odsyłam do marcowego numeru Werandy. Pięknie różowy chłodnik z buraczków i awokado, spagetti ze wstążkami młodej marchewki, ogórkowe pikantne łódeczki z czarnym sezamem, liście sałaty wypełnione domowym humusem a na deser- zdrowa, odświeżająca słodka tarta z awokado i limonki. Jestem pewna, że na stronie wydawnictwa można nabyć archiwalny numer w wersji elektronicznej lub z dostawą do domu 🙂 Smacznego! 

6 Komentarzy Kolejne wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotografii kulinarnej

 1. Małgosia z Akacjowego Bloga

  Kingo – wielkie gratulacje! Jesteś wyjątkowa i to wyróżnienie jest w pełni uzasadnione. Potrafisz finezyjnie pokazać piękno sztuki kulinarnej, która w Twoim wydaniu nigdy nie jest zwykłym gotowaniem. Gratuluję, że w życiu robisz to, w czym jesteś naprawdę świetna i serwujesz nam same pozytywne doznania. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  1. Kinga

   Małgosiu- dziękuję Ci bardzo za tak miłe słowa na temat mnie i mojej pracy. Sprawiłaś mi nimi piękny prezent na te święta.

   Odpowiedz
 2. Agata

  Gratuluję! Ucieszyłam się, bo udało mi się odgadnąć jedną z malarek – Karinę. I cieszę się, że mogłam ten zobaczyć prace Agnieszki. Wszystkie dzieła są przepiękne (twórcze, malarskie, kulinarne i stylistyczno-fotograficzne – chyba w tej kolejności miały miejsce) ! Niech żyje synergia talentów! Pozdrawiam najserdeczniej! Twoja bardzo dawna pomoc kuchenna:)

  Odpowiedz
 3. MartaH

  W ogóle mnie to wyróżnienie nie dziwi! Wszystkie Twoje zdjęcia są obłędne! Same te zdjęcia z sesji dla werandy są mega urokliwe. Widać, że każdy element jest przemyślany. Jest to dosłownie uczta dla oczu. 🙂 Gratuluję!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *