Kofta buraczana

gmIMG_1062-horz
Kofta to rodzaj indyjskich warzywnych pulpecików podawanych w różnego rodzaju sosach. O koftach więcej tutaj. Kofta buraczana to idealny pomysł na wykorzystanie wiórków pozostałych po wyciskaniu soku z buraków. Intensywny smak buraków, przypraw i chrupkość sezamu dobrze łączą się z łagodnością sosu jogurtowego, dla pięknego koloru pomieszanego z odrobina soku z buraków. Kulki są malutkie, idealne „na raz”- jednak na pewno nie poprzestaniecie na jednym razie- zapewniam. Jeśli sos jogurtowy zastąpicie innym kofta będzie wegańska.

17 Komentarzy Kofta buraczana

  1. Kinga GreenMorning.pl

   Kofty są jak pulpeciki, tylko smażone. Najważniejsze to je dobrze przyprawić i znaleźć odpowiednią konsystencję. Za mokre będę się rozpadać w smażeniu i trzeba będzie dodawać więcej mąki do ciasta, za suche będą jak wiór i po prostu niedobre.

   Odpowiedz
  1. Kinga GreenMorning.pl

   Alu, mnie też się podoba, szczególnie, że kofty naprawdę są mało fotogeniczne, co widać po moich zdjęciach koft z paniru 😉

   Odpowiedz
 1. Aldona

  O Matko, jakie to zdjęcie piękne!!!
  Muszę zrobić te pulpety.
  Następnym razem jak będę robić lody buraczane to zrobię i to.

  Odpowiedz
 2. Małgosia

  Kingo, Twoje przepisy i zdjęcia, jak zresztą zawsze, inspirują, żeby od razu udać się do kuchni, nawet o 7 rano tuż po świętach. Połączenie smaków, jak dla mnie strzał w 10.

  Odpowiedz
 3. Yamanuja

  Niektóre z potraw znam. ale nie spodziewałam się, że mogą tak pięknie wyglądać 🙂 Rewelacyjne zdjęcia. Z lekkim poślizgiem gratuluję sukcesów i życzę co najmniej tylu w przyszłości. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  1. Kinga GreenMorning.pl

   Dziękuję Yamanujo za gratulację, Bardzo mi miłe ciebie tutaj gościć.

   Tak potrawy kuchni indyjskiej choć bardzo smaczne z reguły nie grzeszą pięknym wyglądem- trzeba się dużo napracować aby wyglądały tak jak ta kofta powyżej 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *