Groszkowa sesja dla Weranda Country

gmIMG_6279mm-tile       Zapachniało latem? Zapraszam do kiosków gdzie można kupić już czerwcową Weranda Contry z moimi nowymi zdjęciami i przepisami. A już niebawem w Werandzie (nie tej Country tylko zwykłej), również czerwcowej, mój materiał o Landrynkowym Party na Dzień Dziecka (myślę, że tu Was zaskoczę bo sama byłam zdziwiona, że potrafię zrobić aż tak „słodkie” zdjęcia).
gmIMG_2413mm-tile   Wracając do Country- bohaterami materiału są groszek i bób. Dwaj zieloni kuzyni, którzy (przynajmniej dla mnie) nieodmiennie zwiastują  lato. Wczoraj w moim warzywniaku zobaczyłam wielką skrzynkę strączków zielonego groszku (podobno polskich spod szklarni) i nie mogłam się oprzeć żeby kupić cały kilogram. gmIMG_2173-tile       Łuskanie zielonego groszku prosto z krzaczka w ogrodzie moich dziadków to jedno z najpiękniejszych letnich wspomnień  mojego dzieciństwa. Przegrywa tylko z codziennym czerwcowym wdrapywaniem się na wiekową czereśnie (o czereśni więcej tutaj).  gmIMG_0126-tile

      Znajdziecie więc w czerwcowym Country przepisy na moją popisową zupę groszkowo-miętową oraz na pierogi z pastą z bobu i szałwii (te przepisy już znacie). Z nowości polecam: pyszne spagetti primavera z młodziutkim groszkiem i bobem oraz rewelacyjne risotto z groszkiem i miętą. Do kompletu- letnie kanapki z humussem z bobu oraz gniazdka z ciasta filo z zielonym twarożkiem i warzywami prosto z ogródka. Poleciała Wam już ślinka? A więc nie pozostaje nić innego jak wybrać się do kiosku.   Życzę smacznego!
gmIMG_0502mm-tile

18 Komentarzy Groszkowa sesja dla Weranda Country

   1. Kinga GreenMorning.pl

    Mariolu, jeśli polubiłaś pierogi zakochasz się w hummusie 🙂

 1. ratna

  I’m in love with your pictures. I really like the green chair. Do you know the name of this paint colour, if I want to paint one please. Thanks so much..

  Odpowiedz
  1. Kinga GreenMorning.pl

   Rathna- this is 20 years old IKEA little chair for kids.
   It spend 10 years in the garden of my friend therefore it looks so vintage. I did not paint it.

   Odpowiedz
 2. Aśka Warelich

  Witaj Kingo,
  Jak zwykle cudowne zdjęcia i ślinotok na widok ich bohaterów (moim ulubionym jest młody groszek) 🙂 Czy mogę już pędzić po Werandę? Strasznie jestem ciekawa tych landrynkowych opowieści.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Ela

  Groszek przez Ciebie Kingo podany wygląda urzekająco:)
  W Contry właśnie nabyłam czekam na kolejny periodyk:)

  Odpowiedz
  1. Kinga GreenMorning.pl

   Dziękuję Aniu- bardzo się cieszę, że czuć wiosnę bo było trudno- większość zdjęć robiona była w samym środku lutego.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *