Pałac Kamieniec- uwaga KONKURS!

                    Miałam okazję odwiedzić ostatnio przepiękne miejsce. Jak to się stało??? Może zacznijmy od samego  początku.

     A początkiem był mój kurs fotografii kulinarnej, na który zapisała się Kasia Hutna – właścicielka Pałacu Kamieniec. Wielu moich znajomych fotografów często pyta mnie po co ja tak właściwie robię te kursy „tylko sobie i nam konkurencję szkolisz”- mówią. Odpowiadam wtedy zupełnie spokojnie, że po pierwsze robię kursy bo tak sobie obiecałam, kiedy sama byłam na początku tej drogi i wtedy nikt nie chciał mnie uczuć (rozumując właśnie podobnie do moich kolegów po fachu). Wtedy to właśnie złożyłam sobie solenną obietnicę, że kiedy  już w końcu się tej fotografii nauczę będę pomagać innym i organizować takie kursy na które sama chciałabym jeździć.       Po drugie moje kursy to dla mnie wspaniała możliwość spotykania ciekawych ludzi dzielących tą samą pasje i zainteresowania. Przez ostatnie 4 lata dzięki organizowaniu warsztatów spotkałam więcej takich osób niż przez cała swoje życie. Jedną z nich jest właśnie Kasia Hutna, która przyjechała na mój kurs aby nauczyć się lepiej fotografować dania z jej pałacowej restauracji.     Wiosną, spędziłyśmy z Kasią 2 dni w moim studio pod Warszawą, po których szybko doszłyśmy do wniosku, że powtórzymy kurs w samym pałacu. Tam łatwiej pomogę Kasi znaleźć właściwe miejsce, światło, czas i elementy stylizacji potrzebne jej do fotografowania jedzenia.      Tak oto znalazłam się jesienią, na drugim końcu Polski, robiąc to co lubię najbardziej – ucząc, stylizując i fotografując jedzenie. W pięknym miejscu, z ciekawymi ludźmi i pyszną kuchnią… czy można chcieć czegoś więcej od życia? 🙂 Pałac zauroczył mnie od pierwszego wejrzenia. Pięknie odrestaurowany budynek, z uroczym parkowym ogrodem i niesamowitymi widokami na góry. (Wszak jesteśmy w Kotlinie Kłodzkiej!!!).

     Jednak to co stanowi o największym uroku tego miejsca to zdecydowanie wystrój wnętrz. Pałac Kamieniec to mały kameralny butikowy hotel-  jest tu tylko 10 pokoi.  Ale za to jakich!!!

      Każdy urządzony z żelazną konsekwencją w stonowanej beżowej prowansalskiej kolorystyce z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wszystko tutaj -począwszy od bryloczka do pokojowego klucza, na starych rycinach zdobiących ściany łazienki skończywszy-może zachwycić gości. Tak samo jest w częściach wspólnych budynku. Ja przez pierwszy dzień wizyty w pałacu dostałam „syndromu japońskiego turysty”- tzn. wszędzie chodziłam z aparatem i co parę kroków zatrzymywałam się by robić zdjęcia: pięknych miejsc, subtelnych detali, oryginalnych przedmiotów. Moje poczucie piękna czuło się w tym miejscu – mocno usatysfakcjonowane.     Tak samo było na zewnątrz, przepadłam w parku eksplorując różne jego zakamarki a kiedy dotarłam do pałacowego warzywnego ogrodu, nie można mnie było stamtąd wyciągnąć. Tu Pani Maryla uprawia większość kwiatów, które potem pysznią się w pięknych bukietach w całym hotelu, stąd też pochodzi część warzyw i owoców która trafia do pałacowej restauracji i kawiarni. Bo pałac oprócz gastronomicznej obsługi swoich gości, prowadzi też pałacową kawiarnię,dostępną dla gości z zewnątrz, z czego chętnie korzystają okoliczni mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej.

     A jest z czego korzystać. Przez te kilka dni fotografowania dań z karty restauracyjnej spróbowałam i spałaszowałam z wielką przyjemnością większość z nich- oczywiście tylko tych wegetariańskich- ale ku mojej wielkiej radości było ich w karcie całkiem sporo.      Pałac to miejsce bardzo nastrojowe, pełne spokoju, harmonii i pięknej kameralnej muzyki sączącej się w tle. Pachnie tu świeżo ciętymi kwiatami, ciepłą szarlotką i olejkiem piżmowym. Idealne warunki na romantyczny niespieszny weekend dla dwojga lub na wyjazd z najlepszymi przyjaciółkami.     Niedaleko stąd do wszystkich atrakcji regionu a Kotlina Kłodzka to wg. mnie jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Stare uzdrowiska, poniemieckie pałace, kopalnie złota, jaskinie i wodospady, pijalnie wód, trasy narciarskie, stare sztolnie, kapliczki i bunkry oraz góry, góry, góry… bo jeśli nigdy jeszcze nie odwiedziliście Szczelińca to jak mawiała moja babcia „połowa waszego życia jest stracona”. 
Jeśli już zapałaliście ochotą do odwiedzenia Kotliny Kłodzkiej oraz Pałacu Kamieniec to bardzo dobrze się składa gdyż mam dla Was dziś WYJĄTKOWY PREZENT. Kiedy wracałam do Warszawy z kartą pamięci zapchaną setkami zdjęć zrobionymi w pałacu postanowiłam, że choć część z nich muszę Wam pokazać aby opowiedzieć o tym pięknym miejscu. Wtedy też podczas dyskusji z Kasią zrodził się pomysł, aby ufundować voucher  na pobyt w pałacu dla jednego z czytelników GreenMorning.pl
     No i mam dla Was, wspaniałą nagrodę, Moi Drodzy. Oto voucher, który obejmuje  2 x nocleg dla 2 osób w Pałacu Kamieniec, zakwaterowanie w pokoju deluxe, 2 x śniadanie, słodki poczęstunek  w pałacowej kawiarence, seans w  saunie oraz darmowe wi-fi i parking. I przyznam szczerze, już zazdroszczę temu, kto tą nagrodę wygra!!! A jakby ten szczęśliwiec nie miał kogo ze sobą do pałacu zabrać- to ja jestem chętna jak najbardziej ;)))     Długo się zastanawiałam jaki konkurs byłby wart TAKIEJ nagrody?? I nie mogłam NIC wymyślić. Aż zrobiły to za mnie moje kursantki podczas tegorocznego wyjazdowego Fotograficznego SPA, które co roku organizuję na Sycylii, dla absolwentek moich kursów fotografii kulinarnej.
Oczywiście pierwsze propozycje brzmiały „napisz, że trzeba być szczupła brunetką lat 42, na imię mieć Magda, mieszkać w Szczecinie na ul. Wojska Polskiego i właśnie siedzieć z Tobą przy stole pod oliwnym drzewem” , „napisz, że był konkurs ale już nieaktualny bo ja go właśnie wygrałam” itd, itp. Ale kiedy w końcu żarty poszły na bok. Doszłyśmy do wspólnego wniosku, że jeśli u mnie, to ten konkurs musi być fotograficzny. A że TAKA wspaniała nagroda to i trudność powinna być szacowna.  A więc….
     Poproszę Was o jedno lub serię zdjęć kulinarnych, które stylizacją pasowałyby do Pałacu Kamieniec. Mam nadzieję, że moje dzisiejsze kadry dają Wam dość jasny obraz co to za miejsce, jeśli nie ,to wejdźcie proszę na stronę pałacową i tam sprawdźcie.  Pozostawiam Wam całkowitą dowolność co do tematu i formy zdjęć, narzucam tylko jedno osobiste ograniczenie- poproszę o zdjęcia tylko wegetariańskie (bez mięsa, ryb i owoców morza)- bo jako ideowa wegetarianka z 30-letnim stażem, wobec innych będę mało obiektywna. Więcej o konkursie i jego zasadach w ramce na końcu tego posta.  To jak? Ktoś ma ochotę na pałacowy weekend????
ps. Dodać jeszcze muszę koniecznie, że kulinarne zdjęcia widoczne w dzisiejszym poście wykonałam razem z Kasią Hutną podczas naszego kursu fotografii kulinarnej zorganizowanego w pałacu.

ps.1 To już kolejne moje doświadczenie uczenia kogoś fotografii w jego środowisku i przyznam szczerze, że każde z nich było wielką przygodą. Więc jeśli jesteś właścicielem pięknego miejsca (wcale nie musi to być pałac, czasami wystarczy piękny ogród warzywny, sad czy plantacja na których uwielbiam fotografować) i przy okazji chcesz nauczyć się fotografii kulinarnej to ja z wielką uwagą rozpatrzę każdą taką propozycję wyjazdowych indywidualnych warsztatów fotograficznych dla Ciebie, wystarczy zgłosić to w formularzu na dole TEJ (click) strony.

—————————————————————————————————————————————————-

REGULAMIN KONKURSU:

Organizatorem konkursu jest autorka bloga GreenMorning.pl- Kinga Błaszczyk-Wójcicka

1. Nagrodę konkursową ufundował  Pałac Kamieniec a jest nią voucher , który obejmuje: 2 x nocleg dla 2 osób w Pałacu Kamieniec, zakwaterowanie w pokoju deluxe, 2 x śniadanie, słodki poczęstunek  w pałacowej kawiarence, seans w  saunie oraz darmowe wi-fi i parking.  Voucher nie podlega wymianie na gotówkę.  W przypadku częściowego wykorzystania wartości vouchera, pozostała kwota nie podlega zwrotowi. Voucher musi być zrealizowany podczas jednej wizyty w hotelu. Voucher ważny jest  do 19.04.2019  z  wyłączeniem okresu świąteczno – sylwestrowego i Wielkanocy.

2. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będę  do dnia 10.12.2018 do godz. 24.00

3. Uczestnikami konkursu mogą być tylko osoby pełnoletnie.

4. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić następujące warunki:

a. wykonać lub znaleźć w swoim portfolio zdjęcie lub serię zdjęć kulinarnych stylizacją jak najbardziej odpowiadające charakterowi wnętrz Pałacu Kamieniec (prosimy o zdjęcia potraw wegetariańskich, bez mięsa, ryb i owoców morza)

b. zdjęcia/zdjęcia wraz z krótkim opisem, że bierze ono udział w konkursie, należy umieścić na swoim blogu i/lub w mediach społecznościowych (trzeba pamiętać o opcji upublicznienia jeśli jest to prywatny profil, np. na Fb) w opisie zdjęcia należy wkleić link do tego wpisu konkursowego (https://www.greenmorning.pl/palac-kamieniec/)

c. Link do miejsc gdzie zamieszczone są zdjęcia należy umieścić poniżej (w komentarzach pod tym wpisem)  oraz  w komentarzu pod wpisem na moim funpageu informującym o konkursie- tutaj link CLICK

d. Osoby, które nie posiadają żadnych kont w mediach społecznościowych ani blogów mogą przesłać zdjęcia na adres mailowy: greenmorning.pl@gmail.com (w formacie jpg, dłuższy bok minimum 640 pikseli)

5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż 2 tygodnie od daty zakończenia konkursu na łamach bloga GreenMorning.pl.  Zwycięzca powinien w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników skontaktować się mailowo z organizatorem (pod adresem: greenmorning.pl@gmail.com)- jeśli tego nie zrobi, na jego miejsce wybrana zostanie druga osoba.  Zwycięzca nie może przekazać ani odsprzedać nagrody innej osobie.

6. Jurorami w konkursie są Katarzyna Hutna (właścicielka Pałacu Kamieniec) oraz Kinga Błaszczyk-Wójcicka

7. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do opublikowania nadesłanych na konkurs zdjęć na swoim blogu. w ramach promocji konkursu oraz w mediach społecznościowych zarówno swoich jak i tych należących do sponsora nagrody.

———————————————————————————————————————————————————

96 Komentarzy Pałac Kamieniec- uwaga KONKURS!

  1. Kinga GreenMorning.pl

   Ty byś lepiej, moja droga, zdjęcie jakieś na konkurs przysłała a nie tak byś chciała, żeby Ci gwiazdka z nieba spadła ;)))

   Odpowiedz
 1. Marta Sadowska

  Wyjątkowe miejsce, miałam okazję w nim być … Zdjęcia do konkursu przesłałam na adres e-mail, dlatego też nie załączam linku. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  1. Kinga

   https://www.instagram.com/p/BpCjhzah1-VMwL0n7IgRYfp3yn6jncEkrSMVhM0/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=weldvunmwy9z

   https://www.instagram.com/p/Bori9P1BLDHzOlMBTAYR32ibhKC4Gn88Y3zIcA0/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1goxdqfrqwazj

   https://www.instagram.com/p/BmJpb4dgCcYVZBxIm5-5IBvTE1vvIzD-uN5UQ40/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=589cs5cs5ody

   https://www.instagram.com/p/BlnyB7LgZgMkoeQ332LEWr2M7TYt8EDEj4wCns0/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=z3wzbz3cqwk4

   P.S.Tu reszta zdjęć.Pozdrawiam

   Odpowiedz
  1. Kinga GreenMorning.pl

   Izo z tego co pamiętam Ty już jeden konkurs na moim blogu wygrałaś. Mam nadzięję, że może i teraz dopisze Ci szczęście- choć konkurencja tym razem bardzo duża.

   Odpowiedz
   1. Izabela Ruchała

    tak to ja…miałam już u Ciebie szczęście! książka krąży „po ulicy”

    a konkurencja…wspaniała…z lubością oglądam i podziwiam i to mi wystarcza! już jestem w innym świecie! już wygrałam…

 2. Pingback: Pałacowa chwila relaksu – słodka beza i jesienna aura w moim świecie | Wejdź i rozsmakuj się!

 3. Pingback: Sałatka z gruszki i figi z bryndzą – PODRÓŻ DO RAJU- WEGETARIAŃSKA UCZTA

 4. Pingback: Kakaowo-śmietankowy królewski torcik bezowy | Wejdź i rozsmakuj się!

 5. Pingback: easter eggs | splendEAT

   1. Kinga GreenMorning.pl

    Kamilo- dziękuję Ci bardzo za udział w konkursie robię takie konkursy z myślą o osobach takich jak Ty stałych, długoletnich czytelnikach mojego bloga.

 6. Pingback: Tort królewski ⋆ Smak Odzyskany ⋆ Kuchnia polska

   1. Jacek Lappa

    Bardzo fajna inicjatywa i miejsce, aż szkoda byłoby nie wziąć udziału :))
    Pozdrawiam!

  1. Kinga GreenMorning.pl

   Witam Kamilo, bardzo miło było mi zobaczyć na twoim FB jak rozwinęłaś fotograficzne skrzydła od czasu kiedy byłaś na kursie u mnie. Robisz cudne portrety- gratuluję.

   Odpowiedz
   1. Kamila

    Dziękuję 🙂 Zaraziłaś mnie Kingo pasją do fotografii, artystycznym spojrzeniem na to co nas otacza i to się rozlało na inne obszary mojego życia 🙂

  1. Kinga GreenMorning.pl

   Małgosiu, no nie tak w ostatniej chwili- jeszcze dziś do 24.00 można przesyłać zdjęcia. Sprawdź moja droga czy umieściłaś link również pod odpowiednim postem na fb gdzie trzeba było zgłosić zdjęcia konkursowe.

   Odpowiedz
 7. Cupczyńska

  Witam serdecznie
  Poniżej link do mojej galerii zdjęć konkursowych 🙂
  https://www.facebook.com/pg/karmawkadrze/photos/?tab=album&album_id=537047100141551&__xts__%5B0%5D=68.ARDnD7L3N2zQ18vsVhwbWxgaAb0X_cFJ9_uyxOXf9HJ3mn0utLy2EkWR8HbzhqQP8tDkn4tJCCQiw3HRZj76VR4djx1LalTNTjd4HzEldAVUsJ-_E_aJAD92fq4X4pIlgBdSnhgi1Znx50bLqWmeGY9gskUzJivfeActvf0QM52Yn-pyFph-aBtJC5ixXw9cpm3RJ6G_wAbOu02iexvS96Y6VBDwzBuil9SU0AImf-CgAOG84awkYiySEJYnXu-uCtJ8IptqunbCVihjxZAqTpIMEBvf2HKX1K2UDfh0RONcpA5a5uzcNwdybBVvVqsgMH8T5omqtdmH5ygQFc3skG9aUZvHarqACSnAlElB6uU5ymodgoYw64QUUhCAfU1wHflKTJ5S8vcjWlp0JXp7NpeGcuACJwL5P-IkNzA0X5PJ7ePMUqcHkDgJdQyfT4Wuf-IZXoyz3D68jUciig&__tn__=-UC-R
  pozdrawiam !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *